Alice sestřenka Lily-10. kapitola

22. října 2008 v 16:59 | moje maličkost |  kapitolovky HP-Alice sestřenka Lily
Tak a je tu další kapitolka k Alici,přeji pěkné počtení.
Ps:Omlovám se za chyby.

10. Promiň mi to...

Je mi zima, na tvář mi dopadají slzy. Slyším vzliky a hlas, snažící se je utěšit. Komu, ale patří? Chci otevřít oči, ale víčka mi připadají tak nepředstavitelně těžké. Musím to aspoň zkusit. Na tři, jedna, dva, tři! Prudce otevřu oči, ale hned je zase zavřu. Až moc světla, zkusím to pomalu.
Znovu otevřu oči, tentokrát pomaleji. Všechno je tu bílé, kde to jsem? Aha, zřejmě na ošetřovně. Počkat! Co kruci dělám na ošetřovně? Už se mi to vybavuje. Snídaně,hádka,tréma,zápas,polibek,ruplé koště a Bubla. Belatrix, ty svině, počkej až mi přijdeš pod ruku!


Vedle postele na židli sedí James s Lil na klíně. Ta se prozměnu rozhodla slzami máčet jeho košily a né mou tvář. James má zase obličej zabořený do Lilyiných vlasů. Kousek od nich sedí Lott s Remem zhruba ve stejné póze. Ani mě nepřekvapuje, že tu není Petr. S tím jsem zas tak vřelý vztah neměla.Ale není tu ani Sirius. Black! Napomenu se.

Až teď sem si všimla další siluety. Ta stojí u dveří a má zakloněnou hlavu. Černé vlasy mu padají přes rameno a zakrývají obličej. Najednou zvedne hlavu a já se setkám s bouřkovýma očima. Jakmile si mě, ale všimne, otočí se a odchází.

"Siriusi!" Zachraptím,čímž na sebe upoutám pozornost všech kolem.

Ti se na mě okamžitě vrhnou. Cítím jejich teplo, jejich vůni.

"Jsme tak rádi, že jsi zpátky." Šeptají.


"Já taky." Odpovím a z oka mi vyklouzne slza radosti.

Sedím ve společence, v tmavém koutě hned vedle okna. Nohy mám zabalené do deky s vyšitým znakem nebelvíru. Už to bude týden, co mě pustili z ošetřovny. Sice mě pořád ještě pobolívá hlava, ale to se dá přežít. Zápas je nedohraný, jelikož James, hned jak mě to srazilo, rychle použil kouzlo, kterým mě dopravil na ošetřovnu a tam už se mnou zůstal. A pak, na nařízení Brumbála se zápas odložil. Navíc se o mě všichni hrozně hezky starají. Tedy, až na to, že poslední dobou se Lil s Jamesem pořád někam vytrácejí. Ale nemám jim to zazlé. A teď se podržte! Oni spolu totiž začali chodit. Ano ti samí Lily Evansová a James Potter, kteří si vyznávali lásku (v případě Jamese), nebo fackovali (případ Lily). Pořád tu, ale zůstává Rem a Lott. Ti spolu bohužel chodit nezačali. Lott totiž pořád miluje Siriuse. Tím se dostáváme k Siriovi. Ten se mnou nemluví. Už to není žádný-"Hej, Evansová!"

Ovšem to, že se mnou nemluví mu nebrání na mě čumět jak na zjevení. Začne to ráno a končí večer. Takhle to bude už týden. Moc ráda bych si s ním promluvila, o tom večírku. A on zřejmě se mnou taky, ale oba jsme moc zbabělí.

Zakloním hlavu, zavřu oči a nechám své myšlenky utíkat k večírku. K tomu jednomu okamžiku.

Ve společence už nikdo nezbyl, promě mě a Siriuse. James spal v křesle a každou chvíly za spaní zavolal-"Hej Evansová, tak půjdeš se mnou na to rande?"
Lott byla zrovna na záchodě a blinkala všechno co vypila (a že toho bylo!). A Remus odešel kolem dvanácté. Pravda, že i já a Sirius jsme byli pořádně nalití. Ruku v ruce jsme tančily na stole. Pak se mi, ale nějak podsmekla noha a já spadla přímo na křeslo a Sirius na mě. Chvíly jsme tam tak leželi.

"Miluji tě!" Zašeptal najednu Sirius něco, díky čemuž jsem dokonale vystřízlivěla.

Moc jsem mu chtěla říct, že já jeho taky, ale pak jsem si uvědomila, že to vlastně nevím. I když mi v hlavě něco našeptávalo, že on je ten pravý. Ale pořád tu byla Lott, to ona ho milovala. Ublížila bych jí tím. A to jsem jí nechtěla udělat! Své první doopravdické kamarádce ne! A navíc, kolikati holkám už tohle říkal? Stovkám,seš jen čárka na seznamu. Přesvědčovala jsem se.

"Ale já tě nemiluju!" Prohlásila jsem, ale můj hlas se třásl.

"Lžeš!" Prohlásil a pak mě políbil.

Líbala jsem už spoustu kluků, ale tohle bylo něco jiného, krásného, něco jako motýlci v břiše a cítila jsem, že on to má stejně.. Ale pak jsem si to znova uvědomila. Co to proboha dělám? Ptala jsem se sama sebe. Líbám kluka, kterého miluje moje nejlepší kamarádka.
Urychleně jsem se od něj odtrhla a podívala jsem se mu do očí. Byli v nich otazníky.

"Protože tě nemiluju a ty mě taky ne, ty to ani neumíš!" Zařvala jsem na něho a utekla. Utekla jako zbabělec.

Otevřela jsem oči. Doteď nevím, proč jsem na něho tak vyjela. Možná proto, že jsem chtěla, aby mě nesnášel, nenáviděl. Myslela jsem, že to bude lehčí, ale nebylo. Zjistila jsem, že mě bolí, když mnou opovrhuje. A bolí mě to proto, že ho miluju. Už to vím.

Zadívala jsem se z okna. Je listopad. Mohla jsem z okna vidět, jak James objímá Lil a líbají se. Všichni okolo na ně čuměly, nemohly tomu totiž uvěřit. Ani se jim nedivím. Ají promě to bylo těžký!

Potom jsem si ho všimla. Stál u jezera. Stranou od ostatních a díval se kamsi do dálky.

Teď, nebo nikdy! Vstanu z křesla a odcházím ze společenky. Když už jsem pryč ze školy, směr jezero, všimnu si, že běžím. Do spousty lidí vrážím, některým se omlouvám, na ostatní jen kývnu. U zmijozeláků ani to. Proběhnu kolem Jamese a Lily, kteří na mě mávají, ale nezastavím se. Běžím čím dál rychleji, už ani nevím, do koho jsem narazila, kývám automaticky. A pak už jsem u něj.

"Siriusi!" Zavolám a skočím mu kolem krku.

"Promiň mi to............"

Možná, že jsem skočila moc rychle, místo odpovědi se Sirius začne divně nahýbat. Za chvíly už můžu zblýska zkoumat hladinu jezera....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaká povídka se ti nejvíce líbí?

Alice sestřenka Lily 42.4% (42)
Temný anděl noci 23.2% (23)
Diana-královna pomsty 23.2% (23)
NHN zasahují! 6.1% (6)
Světlejší zítřky 5.1% (5)

Komentáře

1 Ajvi Ajvi | E-mail | Web | 22. října 2008 v 22:22 | Reagovat

jupí jupí jou, máme tady další kápu:D

moc se mi líbí děj, jakým se ta povídka ubírá:) krása:)

2 Verush;) Verush;) | Web | 23. října 2008 v 15:02 | Reagovat

jj super souhlas s Ajvi... tedy aý na ty hrubky :)

3 Lia Lia | 23. října 2008 v 17:51 | Reagovat

ouha:D:.....ale aspon..uz viem..co sa stalo na tej party..

4 Hope Hope | Web | 23. října 2008 v 23:57 | Reagovat

jé. to bylo hezký :o) hlavně ten konec :o)

5 wisty wisty | E-mail | Web | 29. října 2008 v 14:33 | Reagovat

jak oje to hezký, líbí se mi to, ale kdyby tam bylo míň těch hrubek, tak by se asi nikdo nezlobil... lae neboj, časem se to zlepší, uvidíš:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama