Pouto krve-3. kapitola

27. února 2009 v 20:15 | alexeja |  Kapitolovka HP-Pouto krve
Tak a je tu opět Pouto!! Ti, kteří povídku moc nemusí, mají skrátka smůlu Jinak tam bude zase hromada chyb, ale já mám proto tentokrát věrohodnou omluvu!! Jsem nemocná!! Takže se vykašlete na chyby a prostě čtěte!! Jinak samotná kapča je taková...No, posuďte sami!! Jinak Nickol povídá od toho, kde skončila v první kapči, takže se tu vyjasňuje i ta facka!! Kapitolku věnuji všem kteří okomentovali tu minulou!! Ty komentíky mi vážně udělali radost!!
Alexeja

3. Každý má na výběr! (Nickol)

"Máš pravdu, ještě se toho musíš hodně učit, zvlášť když jsem teď...." Ke konce věty se zadrhl a mě nepříjemně zamrazilo, bylo na konci věty slovo Smrtijed?

Zvedla jsem zvědavě obočí, ale on to ignoroval. Místo toho mi obtočil ruku kolem ramen. Jako had, který se vám omotavá kolem krku. Polkla jsem, ale jeho ruku jsem nesetřásla. Znovu se zasmál. Ještě chladněji než předtím.

"Neotáčej se, stojí tam tvoje mudlomilská sestřička spolu s mím krvezrádským bratříčkem a s jeho mudlovskými kamarádíčky, co tam asi dělají?" Zašeptal.

Oni ještě neodešli? Chtěli se snad pro mne vrátit? Ne, asi se jen zastavili, když viděli že jsem tu s tím novopečeným smrtijedem. Tohle slovo ve mě bůh ví proč vyvolávalo nepříjemné mrazení. Chtěla jsem, aby odešli, přestože mě tu sestra právě nechala jim na pospas...Přesto všechno jsem chtěla, aby od nich byla co nejdál..Stačí, když to peklo snáším já, nemusí ona..
I když mi zatím ukazuje záda.

"Co já vím, já se o ni nestarám." Odsekla jsem a přemáhala touhu otočit hlavu a vidět její výraz, asi jsem v jejích očích zase klesla, jestli se vůbec víc klesnout dál...

"Už odešli, to je zvláštní, stojí snad tvá sestřička o místo v jejich špinavém spolku." Kousek se ode mne odsunul aby mi viděl do očí, ale ruku nesundal.

"No tak, odpovíš mi?" Zdálky to vypadlo, jako by mi jen dával ruku kolem ramen, ale ve skutečnosti mi rameno až bolestně tiskl.

"Já nevím a je mi to jedno, jen naše cesta je správná." Doufala jsem, že jsem odpověděla k jeho spokojenosti.

"Máš pravdu, ale stejnak mi tvoje sestřička dělá starosti." Sundal ruku z mých ramen a usmál se, ale jeho oči zůstaly chladné.

"Pojď, půjdem do kupé, už tam na tebe všichni čekáme" Řekl a táhl mě k vlaku.

Adeline jsem nezahlédla, ale víc mi hlavou vrtal pojem všichni, měla jsem nepříjemnou předtuchu. Nechtěla jsem trávit čas s těma...Byli už všichni smrtijedi, nebo jen on? Nesmyls, když on, tak Bellatrix určitě taky a co teprv Malfoy? Nechtěla jsem s nimi být, ale uvědomovala jsem si, že když se dostanu do zmijozelu, už se jich nezbavím..

Dříve než jsem se nadála, stála jsem před jedním ze předních kupé. Black se usmál a galantně mi podržel dveře. Už méně galantně me strčil dovnitř kupé, když jsem jen tupě zírala dovnitř. Když už jsem byla vevnitř a Black za mnou zavřel dveře, zírala jsem na tváře těch, kteří tam o prázdninách stáli...Stáli a vysílali zelené paprsky jako já.

"Hm, ahoj Nickol, dlouho jsme se neviděli, posaď se." Usmál se na mě falešně Malfoy a já jako jeho pejsek kecla vedle něho.

Naštěstí jsem tak seděla i vedle Cissi, jediné, u které jsem si tím smrtijedstvým nebyla tak jistá. Ta na mě sice jako ostatní v kupé jen kývla,ale nenápadně mi mezitím stiskla ruku. Aspoň někdo, kvůli komu bych do toho zmijozelu šla. Myslím, že by cesta proběhla pro mě celkem v klidu, kdyby tu nebyla ta kurva. Jestli jsem někoho nenáviděla víc než Blacka, byla to Blacková Bellatrix.

"A kde máš sestřičku?" Zeptala se a na rozdíl od ostatních se ani nenamáhala vyloudit falešný usměv.

"To by jsi neuhádla, drahá sestřenko, s mým krvezrádským bratříčkem a jeho kámoši, myslím, že od našeho prázdninového večírku nezměnila nijak svůj názor." Když to říkal, díval se přímo na mě a užíval si, když viděl, že jsem sebou při slovech prázdninový večírek trhla.

"Aha, ale to se mi nelíbí! Tvoje setra asi bude potřebovat poučit, jaká strana je správná." Při jejich slovech se mi sježily chlupy na zádech, jejich poučovací metody jsem znala.

"Nevím, myslím, že k rozumu přijde sama." Řekla jsem téměř nemožnou věc.

"Myslíš? A co když ne?" Objevil se v jejích očích ten známý, nemilý lesk.

"Tak se do toho nemáš co srát!" Neuvědomila jsem si, že říkám své myšlenky nahlas dokud jsem neuviděla, jak na mně všichni čumí.

"Cože?" zasyčela.

"Slyšelas." Čím víc jsem mluvila, tím víc jsem věděla, že tohle se mi vymstí, pro Bellatrix nejsem vyrovnaná soupeřka.

"Nebuď drzá, za chvíly budu manželka Zabiniho a na rozdíl od tebe už dospělá žena." Ušklíbla se.

"Dospělá žena které bude Zabini s kýmkoli nasazovat parohy, jak se vlastně takové ženě říká? Manželka kure.." To už jsem nedořekla, ale cítila jsem, jak mě na tváři pálí obtisk cizí ruky.

Přede mnou stál Zabini, s rukou stále ještě napřaženou, jako by mi chtěl vrazit druhou. Bellatrix se zatím usmívala od ucha k uchu a ostatní jen zadržovali dech. Cítila jsem, jak se mi do očí ženou slzy a proto jsem sklonila hlavu, což bral zdřejmě Zabini jako projev pokory a zase si sedl.

"Jsem zvědav, jaký volovský zákon přidal do řady Brumbál tentokrát." Přerušil napjaté ticho v místnosti Malfoy.

Ostatní se taky připojili do debaty, jen já seděla se sklopenou hlavou a uvědomovala jsem si, jakou chybu jsem udělala. Teď jsem proti sebě měla i Zabiniho, který si mě jinak moc nevšímal. A taky Bellaltix, měla jsem radši sedět se skloněnou hlavou od začátku. Být jenom pejsek na vodítku, za které někdo tahá. A proč mě vlastně pálí tvář? Protože jsem bránila sestru, ale bránila by ona mě? Ne, ona mě vidí stejně jako tady ty všechny, ale jsem vůbec jiná?

Byla jsem neskonale šťastná, když jsem konečně mohla vyjít z vlaku a ještě šťastnější, když jsem se dozvěděla, že pojedu loďkou a ne kočárem s nimi. Ještě předtím, než jsem ale mohla konečně opustit jejich hrozně milou společnost, kdosi mě chytl za ruku a zatáhl za roh vlaku.

Jaké překvapení pro mě bylo, když jsem zjistila, že dotyčný je sám Zabini. Stál a jednou rukou mě stále držel a druhou si prohraboval vlasy.

"Nepleť se do věcí, do kterých ti nic není. Nechci, aby jsi Bellatrix zbytečně přidělávala starosti. Abych se přiznal, nejsem proti tobě, ale ani s tebou, rozumíš?"

Jen jsem kývla a byla jsem ráda, že mi konečně přestal držet ruku a já jsem se mohla klidit z jeho dosahu. Konečně jsem mohla být daleko od nich a jejich pravidel, dělalo se mi z nich špatně, ze všech. Když jsem nasedala do loďky, napadlo mě, že i Zabini možná není tak špatný. Ten nápad byl směšný, když mě v tu samou chvíli začala pálit tvář.

A pak jsem cítila, že se loďka pod náporem někoho zhoupla. Podívala jsem se přes oponu svých blonďatých vlasů a uviděla Adeline. Měla jsem sto chutí zvednout hlavu a říct jí, jak moc nepříjemná mi jejich společnost byla,ale neudělala jsem to. Místo toho jsem nechala hlavu skloněnou celou dobu, i když přibyl do loďky jeden malý prvák.

Hlavu jsem zvedla až když jsme vystupovali z loděk. To byla ale chyba, Adeline na mě vytřeštila oči.

"Co to je?To ti udělali oni?" Její hlas zněl vyplašeně, ale já pochybovala, že by se o mne nějak bála.

"Spadla jsem" Řekla jsem a sklopila jsem hlavu.

Proč jsem vlastně lhala? Proč jsem jí neřekla,co se stalo? Proč mi vlastně, i když jsem tolikrát toužila aby se mnou Adeline mluvila, tenhle rozhovor připadal napříjemný.

"Nelži, tohle není od pádu." Řekla a chytla mě za ruku, až jsem sebou trhla.

Dnes už se mě dotklo bolestně až moc lidí, ale její dotek nebolel, ale ani nehřál. Nebyl láskyplný o tom jsem byla přesvědčená. A přesto ve mě tenhle dotyk vyvolal divnou reakci.

"Já nechci do zmijozelu" Zašeptala jsem to, co mi už dlouho leželo v hlavě.

"Nemusíš tam jít." Řekla a stiskla mi uku.

"Já tam patřím, jsem vrah, jako oni." Řekla jsem, vytrhla se jí a otočila se k ní zády, aby neviděla, jak mi po tvářích stékaly slzy.

Zbytek cesty jsem se Adeline vyhýbala. Nechtěla jsem s ní mluvit, možná proto, že kdyby mě sebou tenkrát na nádraží vzala, nepálila by mě teď tvář. Ale já ji taky nikdy nebránila, i když jsem moc chtěla, nebyla jsem dost statečná.

Když jsme došli do hradu, ze všech sil jsem se snažila vnímat výklad profesorky, která se nám představila jako McGonagallová. Z toho jsem zjistila, že mám na výběr ze čtyř kolejí, ale já už mám přesný cíl. Zmijozel.

"A vy slečny, tady počkejte, půjdete až na posled" Oznámila nám před vstupem do Velké síně profesorka a já osamněla, zase jsem byla sama s Adeline.

"Takže už za chvíli....." Prohodila Adeline a já nevěděla, jestli spíš pro sebe, než pro mě.

"Kam si myslíš, že půjdeš?" Řekla jsem i když možná nemluvial ke mě.

"Chtěla bych do nebelvíru." Řekla a já jsem ucítila tlak v žaludku, tohle se Malfoyovi a ostatním nebude líbit.

"Matka tě zabije." Snažila jsem se jí varovat.

"Jsem plnoletá, už u ní nemusím bydlet." Řekla a já pocítila další tlak v žaludku.

Chce utéct. to mi došlo. Ale víc, než jsem si připustila semne dotklo, že nenaznačila, že chce abych utekla s ní. Proč taky? Já jsem pro ni jen spojka s její rodinou? Už zase se mi do očí draly slzy, ale podařilo se mi je zahnat.

"Najde si tě" S pomocí pána zla, dodala jsem pro sebe.

"Já se nebojím, to jen ty." Řekla a opovržlivě se na mě podívala.

"Myslíš, že jsem srab?" Hloupá otázka.

"Ano, jsi srab!" Zvýšila hlas, jaky by ji vytáčelo jen o mě mluvit.

"A taky vrah." Řekla pak o poznání tišeji a já sebou zase trhla a zjistila jsem, že už se jí zase podařilo mě zranit.

Myslím, že bych se i rozbrečela, kdyby v tu chvíli nepřišla profesorka a neodvedla Adeline do sálu.

"Hodně štěstí." Broukla jsem potichu, ale na tohle už mi neodpověděla.

Když odešly, hned jsem přiskočila k pootevřeným dveřím a dívala se dovnitř. V první chvíly mě naprosto oslnila krása sálu, ale brzy můj pohled spočinul spátky na Adeline, jak prochází mezi stoli a jak na ni Sirus i s jeho kamarády mávají. Zdřejmě chtějí, aby šla k nim, do nebelvíru. A ona se tam zřejmě taky dostane, ale co já?

Adeline došla až nahoru na pódium a posadila se na třínohou židli. Pak jí na hlavu byl přiložen ten chytrý klobouk o kterém mluvila matka. Chvíli bylo ticho po celé velké síni a ani já se neodvažovala dýchat. A pak najednou klobouk promluvil.

"Nebelvír!" Zařval do ticha a ozval se potlesk, největší od nebelvírského stolu kde Sirius skákal radostí do stropu.

Musela jsem se usmát. Dostala se tam kam chtěla i přes nevoli naší matky. Představila jsem si, jak máma pije svůj oblíbený večerní čaj a jak se dozvídá, že jedna z jejích dcer je v nebelvíru. Určitě s tím hrnkem třískne o stůl, nebo o zeď. Přepadl mě náhlý záchvat škodolibosti. Né však na dluho.

"Tak a teď vy, slečno Brellová." Ozval se za mnou profesorčin hlas (lekla jsem se, až jsem si málem čurkla).

Polkla jsem a vešla do místnosti plné lidí. Viděla jsem, jak se na mě upírá tucet očí, aby porovnaly, jestli i já, čistokrevná holka se dostanu nebelvíru stejně jako moje sestra. Nejvíc mě ale propalovaly oči od zmijozelského stolu. Ty pohledy byly vytočené, zřejmě se ještě nezpamatovaly z toho, že jedna ze sester Brellových šla do nebelvíru.

Když jsem konečně dosedla na třínohou židli a na hlavu mi položili moudrý klobouk, měla jsem nepříjemný pocit, že mi někdo čte myšlenky.

Á, další Brellová, ty jsi předpokládám Nickol,že?
Jak to víš?
Já vím vše, navíc, tvoje sestra se mi zmínila, že má dvojče.
A co o mě říkala?
To není ten hlavní problém, hlavní problém je, kam s tebou.
Do zmijozelu
Ty tam chceš? Doopravdy?
Ne
Tak proč?
Mám povinost vůči rodině
Adeline je taky tvá rodina, za ní nechceš?
Ona mě stejnak nesnáší
No dobře, nebelvír tedy ne, ale zmijozel taky ne!
Ale, já tam musím, nemám na výběr!
Každý máme na výběr! Ale jestli tam tak moc chceš, pošlu tě do zmijozelu, ale štěstí tam nenajdeš, jen utrpení, chceš to?
Ne, já..Vyber mi ty sám!
Tak je to správně, ať je to tedy "MRZIMOR!"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Máš rád(a) temné povídky?

Ano 47.6% (59)
Nevadí mi to 28.2% (35)
Zrovna je nemusím 16.9% (21)
Fůj! 7.3% (9)

Komentáře

1 Monna ♥SB♥ Monna ♥SB♥ | E-mail | Web | 27. února 2009 v 20:29 | Reagovat

mas to tu pekny...(obiham SB)

2 Monna ♥SB♥ Monna ♥SB♥ | E-mail | Web | 27. února 2009 v 21:00 | Reagovat

diplomek u me

3 pawin pawin | 28. února 2009 v 11:29 | Reagovat

konecne nova kapitolka co inyho rict nez NADHERA:) ta facka musela bolet:D

4 pawin pawin | 28. února 2009 v 11:33 | Reagovat

a ta 1 kapitolka to byla takova priprava ja ji tam omylem zverejnila:) ted ji prodluzuji a upravuji:-)

5 Pawin Pawin | 28. února 2009 v 18:29 | Reagovat

Ctu si to po 3 a proste z toho nemuzu

6 vivienne vivienne | Web | 28. února 2009 v 18:32 | Reagovat

néééé ploč nemohla jít do nebelvíru :-(, mno jinak moc pěkná kapča tahle povídka se mi líbí čím dál tím víc

7 pawin pawin | 28. února 2009 v 20:26 | Reagovat

jj prihlasim se:D  a mate stejny desing jak ja na mem druhem blogu:D

8 Monna ♥SB♥ Monna ♥SB♥ | E-mail | Web | 28. února 2009 v 22:11 | Reagovat

:)

Když se Ti to vrátí 1x: Hledej nové SB !

Když se Ti to vrátí 2x: To je dobrý začátek !

Když se Ti to vrátí 3x: Jsi dobré SB !

Když se Ti to vrátí 4x: Zůstaň takové SB jaké jsi !

Když se Ti to vrátí 5x nebo vícekrát: Ochraňují Tě SB !

Za 4 dny dostaneš tento odkaz zpět od každého, kdo Tě má rád!!!

Když tento řetěz přerušíš, navěky zůstaneš smolařem!!!

Pošli to svým SB jestli je máš rád, jestli Tě mají rádi i oni pošlou Ti to zpět !!

9 Hope Hope | Web | 28. února 2009 v 23:34 | Reagovat

ups...z toho asi taky bude mít problémy, že? mrzí mě teda, že není v Nebelvíru, ale třeba to takhle bude lepší :o)

10 Ajvi Ajvi | E-mail | Web | 28. února 2009 v 23:39 | Reagovat

Páni, jsem fakt moc ráda, že se tam nedostala. Úplně mi spadl kámen ze srdce:)) A taky je super, že je zrovna v koleji, o které se moc nepíše a přijde mi, že se tam povahově docela i hodí:) Kapča byla bezvadná:D

11 Ajvi Ajvi | E-mail | Web | 28. února 2009 v 23:39 | Reagovat

Jo a ten odkazek mi nějak nefunguje:((...nevim proč:(

12 Ajvi Ajvi | E-mail | Web | 28. února 2009 v 23:51 | Reagovat

ajo, tak funguje... to akorát já to nějak popletla, na co sáhnu:D uvidíme:D

13 Madeleine Flowers Madeleine Flowers | Web | 1. března 2009 v 14:03 | Reagovat

Když se Ti to vrátí 1x: Hledej nové SB !

Když se Ti to vrátí 2x: To je dobrý začátek !

Když se Ti to vrátí 3x: Jsi dobré SB !

Když se Ti to vrátí 4x: Zůstaň takové SB jaké jsi !

Když se Ti to vrátí 5x nebo vícekrát: Ochraňují Tě SB !

Za 4 dny dostaneš tento odkaz zpět od každého, kdo Tě má rád!!!

Když tento řetěz přerušíš, navěky zůstaneš smolařem!!!

Pošli to svým SB jestli je máš rád, jestli Tě mají rádi i oni pošlou Ti to zpět !!

14 vivienne vivienne | Web | 1. března 2009 v 14:17 | Reagovat

Když se Ti to vrátí 1x: Hledej nové SB !

Když se Ti to vrátí 2x: To je dobrý začátek !

Když se Ti to vrátí 3x: Jsi dobré SB !

Když se Ti to vrátí 4x: Zůstaň takové SB jaké jsi !

Když se Ti to vrátí 5x nebo vícekrát: Ochraňují Tě SB !

Za 4 dny dostaneš tento odkaz zpět od každého, kdo Tě má rád!!!

Když tento řetěz přerušíš, navěky zůstaneš smolařem!!!

Pošli to svým SB jestli je máš rád, jestli Tě mají rádi i oni pošlou Ti to zpět !!

15 pawin pawin | 1. března 2009 v 17:24 | Reagovat

Když se Ti to vrátí 1x: Hledej nové SB !

Když se Ti to vrátí 2x: To je dobrý začátek !

Když se Ti to vrátí 3x: Jsi dobré SB !

Když se Ti to vrátí 4x: Zůstaň takové SB jaké jsi !

Když se Ti to vrátí 5x nebo vícekrát: Ochraňují Tě SB !

Za 4 dny dostaneš tento odkaz zpět od každého, kdo Tě má rád!!!

Když tento řetěz přerušíš, navěky zůstaneš smolařem!!!

Pošli to svým SB jestli je máš rád, jestli Tě mají rádi i oni pošlou Ti to zpět !!

16 Ajvi Ajvi | E-mail | Web | 1. března 2009 v 18:13 | Reagovat

Když se Ti to vrátí 1x: Hledej nové SB !

Když se Ti to vrátí 2x: To je dobrý začátek !

Když se Ti to vrátí 3x: Jsi dobré SB !

Když se Ti to vrátí 4x: Zůstaň takové SB jaké jsi !

Když se Ti to vrátí 5x nebo vícekrát: Ochraňují Tě SB !

Za 4 dny dostaneš tento odkaz zpět od každého, kdo Tě má rád!!!

Když tento řetěz přerušíš, navěky zůstaneš smolařem!!!

Pošli to svým SB jestli je máš rád, jestli Tě mají rádi i oni pošlou Ti to zpět !!

P.S. Soutěž? Asi jo, ale nemůžu najít žádné normální fotky:D

17 Ar-lee Ar-lee | Web | 1. března 2009 v 20:07 | Reagovat

Páni! Tak tohle bude pro celou rodinu velký překvapení.

18 pawins pawins | Web | 2. března 2009 v 8:47 | Reagovat

ahoj je u me bleskovka neboj se pripoj se:-)

http://pawins.blog.cz/0903/bleskovka-c-2#komentar

19 pawins pawins | Web | 2. března 2009 v 8:47 | Reagovat

a mimochodem chci dalsi dil!!!...nebo..........:D

20 wladka wladka | Web | 2. března 2009 v 9:15 | Reagovat

Když se Ti to vrátí 1x: Hledej nové SB !

Když se Ti to vrátí 2x: To je dobrý začátek !

Když se Ti to vrátí 3x: Jsi dobré SB !

Když se Ti to vrátí 4x: Zůstaň takové SB jaké jsi !

Když se Ti to vrátí 5x nebo vícekrát: Ochraňují Tě SB !

Za 4 dny dostaneš tento odkaz zpět od každého, kdo Tě má rád!!!

Když tento řetěz přerušíš, navěky zůstaneš smolařem!!!

Pošli to svým SB jestli je máš rád, jestli Tě mají rádi i oni pošlou Ti to zpět !!

21 wladka wladka | Web | 2. března 2009 v 9:15 | Reagovat

oblubená si

22 Hope Hope | Web | 2. března 2009 v 21:02 | Reagovat

Když se Ti to vrátí 1x: Hledej nové SB !

Když se Ti to vrátí 2x: To je dobrý začátek !

Když se Ti to vrátí 3x: Jsi dobré SB !

Když se Ti to vrátí 4x: Zůstaň takové SB jaké jsi !

Když se Ti to vrátí 5x nebo vícekrát: Ochraňují Tě SB !

Za 4 dny dostaneš tento odkaz zpět od každého, kdo Tě má rád!!!

Když tento řetěz přerušíš, navěky zůstaneš smolařem!!!

Pošli to svým SB jestli je máš rád, jestli Tě mají rádi i oni pošlou Ti to zpět !!

23 Monna ♥SB♥ Monna ♥SB♥ | E-mail | Web | 3. března 2009 v 14:31 | Reagovat

(obiham ♥SB♥)

24 wladka wladka | Web | 4. března 2009 v 12:41 | Reagovat

ahhhooojjjj a nova kapca je kde  daj nieco dalsie pls

25 pawin pawin | 4. března 2009 v 18:34 | Reagovat

ahoj je to tu! 1. komentíkovaná povídka:) přidej se!:-) prosím.:) Je to na tobě, jak bude vypadat Lařin život více na http://pawins.blog.cz/0903/prvni-komentikovana-povidka#komentar

26 pawins pawins | 5. března 2009 v 10:46 | Reagovat

couky na mém blogu je soutez o nej pisnicku, pridej se, nedej se:D::DD::D:D

http://pawins.blog.cz/0903/sonp#komentar

27 Monna ♥SB♥ Monna ♥SB♥ | E-mail | Web | 5. března 2009 v 22:18 | Reagovat

(obiham)

28 Monna ♥SB♥ Monna ♥SB♥ | E-mail | Web | 7. března 2009 v 19:42 | Reagovat

mas u me diplomek

29 Tinka Tinka | Web | 19. září 2009 v 9:28 | Reagovat

P.Á.N.I. :-D Tak mrzimor jsem opravdu nečekala. Třeba nebelvír nebo zmijozel ale mrzimor... Je to skvělý :-D Už se těším na jejich reakce :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama